Style architektoniczne

Style architektoniczne
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

??????????????????????????????????Styl architektoniczny to pewien zespół cech budowli, który wyróżnia się na tle innych. Mają one zasięg zarówno globalny, jak i czasem regionalny. Stylów architektonicznych jest bardzo wiele. Są one nieustannie pod wpływem regionalnym, kulturalnym i pod wpływem danego kanonu kultury.

Architektura jest zatem niezwykle złożona i różnorodna. Budowle wznoszone przez człowieka od zarania dziejów po czasy współczesne są, dzięki temu, także różne od siebie i, co za tym idzie, ciekawe. Zupełnie inaczej budowało się lata temu, zupełnie inaczej buduje się obecnie.

Nie wolno zapomnieć także o różnicach w architekturze ze względu na poszczególne rejony geograficzne. Trudno nie zauważyć różnic w budowlach spotykanych w Europie czy Ameryce Północnej, a budowlach wznoszonych na przykład w świecie islamu, czy na przykład w Azji.

Wśród całej gamy różnego rodzaju stylów architektonicznych wymienić można, między innymi, style takie jak: klasycystyczny, secesyjny, gotycki, barokowy, romański czy choćby romański.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

1 Comment

  • budownictwo kubaturowe

    wtorek, Marzec 1st, 2016 at 15:07

    Portal bardzo fajnie wyglada.

Frazy kluczowe: rodogosz ogrody, internorm okno kf410, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, kreda sisa, zerwany triceps, trioxygen 5, szycie firan kędzierzyn, Minikoparka Gorlice, drążenie foremników, etykiety inspekcyjne na zamówienie, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka

Kategorie

Archiwa

Nowości:

  • Deweloper – Bydgoszcz

    Praca dewelopera Praca dewelopera polega na pośrednictwie w transakcjach kupna-sprzedaży lub wynajmu. Deweloper ma za zadanie szukać potencjalnych klientów, którzy będą chcieli kupić lub wynająć konkretne mieszkanie. Jest to przede wszystkim praca w terenie. Deweloper często oprócz samego pośrednictwa, przygotowuje mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu. Przygotowanie to odnosi się do metamorfozy mieszkania. Często kupuje jakieś…

    Read more

Spis Treści: