Style architektoniczne

Style architektoniczne
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

??????????????????????????????????Styl architektoniczny to pewien zespół cech budowli, który wyróżnia się na tle innych. Mają one zasięg zarówno globalny, jak i czasem regionalny. Stylów architektonicznych jest bardzo wiele. Są one nieustannie pod wpływem regionalnym, kulturalnym i pod wpływem danego kanonu kultury.

Architektura jest zatem niezwykle złożona i różnorodna. Budowle wznoszone przez człowieka od zarania dziejów po czasy współczesne są, dzięki temu, także różne od siebie i, co za tym idzie, ciekawe. Zupełnie inaczej budowało się lata temu, zupełnie inaczej buduje się obecnie.

Nie wolno zapomnieć także o różnicach w architekturze ze względu na poszczególne rejony geograficzne. Trudno nie zauważyć różnic w budowlach spotykanych w Europie czy Ameryce Północnej, a budowlach wznoszonych na przykład w świecie islamu, czy na przykład w Azji.

Wśród całej gamy różnego rodzaju stylów architektonicznych wymienić można, między innymi, style takie jak: klasycystyczny, secesyjny, gotycki, barokowy, romański czy choćby romański.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

1 Comment

  • budownictwo kubaturowe

    wtorek, Marzec 1st, 2016 at 15:07

    Portal bardzo fajnie wyglada.

Frazy kluczowe: etykiety inspekcyjne na zamówienie, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, balayage fryzjer kraków, Tynk mozaikowy Lakma, kubota l3200 cena, glutamina katowice, pantomograf Gliwice, przeszczep łąkotki warszawa, zerwany triceps, lpk110, elwix torba

Kategorie

Archiwa

Nowości:

  • Style architektoniczne

    Styl architektoniczny to pewien zespół cech budowli, który wyróżnia się na tle innych. Mają one zasięg zarówno globalny, jak i czasem regionalny. Stylów architektonicznych jest bardzo wiele. Są one nieustannie pod wpływem regionalnym, kulturalnym i pod wpływem danego kanonu kultury. Architektura jest zatem niezwykle złożona i różnorodna. Budowle wznoszone przez człowieka od zarania dziejów po…

    Read more

Spis Treści: