Kierownik budowy

Kierownik budowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci30.jpgZatrudnienie kierownika budowy jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Wielu inwestorów wolałoby uniknąć zatrudniania kierownika, ponieważ powoduje to dosyć konkretne koszty, jednak jest wymagane przez prawo budowlane.

Dlaczego obecność kierownika budowy jest niezbędna i na czym w rzeczywistości polegają jego obowiązki? Zadaniem takiej osoby jest przede wszystkim dopilnowanie, aby budowa przebiegała zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, przede wszystkim dotyczącymi bezpieczeństwa. Przepisy tego typu są dosyć skomplikowane i nakładają bardzo konkretne wymagania na inwestorów.

Warto pamiętać, że kierownik nie odpowiada za jakość wykonywania prac budowlanych. Na pewno nie można liczyć na to, że zastąpi on na miejscu inwestora i będzie sprawdzał, czy dana firma rzeczywiście odpowiednio wywiązuje się z powierzonych jej zadań. Negocjowanie z wykonawcami nie mieści się w zakresie obowiązków kierownika budowy i jest to jedna z kwestii, których każdy inwestor musi dopilnować we własnym zakresie.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: standy eliptyczne cena druku, zerwany triceps, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, plisy Oświęcim, vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Lesko, kinesiotaping bielsko biała, rodogosz ogrody, docieplenie granulatem Radom, biceps 34cm, geodeta głogów cennik

Kategorie

Archiwa

Nowości:

  • Budownictwo jednorodzinne zachodniopomorskie

    Budowanie domu jednorodzinnego Nadszedł taki moment w Waszym życiu, kiedy to będziecie chcieli wybudować dla siebie oraz dla swojej rodziny dom. Dom z prawdziwego zdarzenia, gdzie dla nikogo nie zabraknie miejsca, dom, który będzie Waszą dumą i będziecie mogli tutaj gości przyjmować. Macie na to odpowiednie fundusze (odłożone przez wiele lat albo zaciągnięty kredyt), jednak…

    Read more

Spis Treści: