Budownictwo pasywne

Budownictwo pasywne
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Buduj ekologicznie i zdrowo

Własny, wolnostojący dom to marzenie wielu osób. Zarówno tych bez własnych lokali, jaki i już posiadających mieszkania. To co jednak spędza sen z powiek przyszłym lub obecnym właścicielom budynków, to koszty ogrzewania. Nieważne jaki system zastosujemy, płacić będziemy w każdym przypadku. Jest jednak na to sposób.
A jest nim budownictwo pasywne. Domy wykonane w tej technologii ogrzewanie są przede wszystkim przez słońce. Nie dokonuje się tu jednak konwersja promieni słonecznych na energię elektryczną, wykorzystywane jest same ciepło. Dzieje się tak poprzez odpowiednią konstrukcję budynku i przyjęcie konkretnych rozwiązań architektonicznych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o pozytywach takiego rozwiązania.
Energia elektryczna jest wykorzystywana tylko i wyłącznie do zasilania podstawowych urządzeń, oświetlania czy ogrzewania wody. Ponadto stosuje się sprzęty energooszczędne, a także alternatywne źródła wytwarzające prąd. Zewnętrzne dostawy ograniczane są do minimum. Ciepło generuje zaś wyłącznie słońce i domownicy. Koszty ogrzewania więc praktycznie nie istnieją, a rachunki za elektryczność są znacznie zminimalizowane. Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak zbawienny wpływ ma to na comiesięczne rachunki.
Dodatkowo mamy świadomość, że przyczyniamy się do ratowania naszej planety i to w znacznym stopniu. Nasz dom bowiem nie produkuje praktycznie żadnych szkodliwych dymów. Budynek taki musi posiadać też odpowiedni system wentylacji. Jakość powietrza jest więc o wiele lepsza, co przekłada się na zdrowie domowników.
A są to zaledwie podstawowe zalety, jakimi budownictwo pasywne się charakteryzuje.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Archiwa

Nowości:

  • Charakterystyczna architektura

    Polska jest jednym z nielicznych krajów w których skoki narciarskie stanowią liczącą się dyscyplinę. Przez jakiś czas wyglądało nawet na to, że mogą stać się naszym sportem narodowym – było to za czasów Adama Małysza, który na kilka sezonów kompletnie zdominował ten sport. Nagle w naszym kraju zaczęło powstawać całe mnóstwo skoczni, mimo że bynajmniej…

    Read more

Spis Treści:

Kalendarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archiwa

Kategorie