Akustyka

Akustyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kilka faktów o stylu romańskimUdzielając się od kilku lat w kapelach rockowych miałem okazję grać w bardzo różnych miejscach i dużo dowiedziałem się o tym, jak ważna dla akustyki okazuje się architektura.

Jednym z najgorszych pomieszczeń, w jakich zdarzyło mi się grać, była sala koncertowa na najwyższym piętrze helskiej mariny, zwanej też popularnie „jajem”. Pomieszczenie to miało kształt półokręgu, scena natomiast znajdowała się dokładnie pośrodku, mniej więcej dwa metry od ściany. Po rozstawieniu sprzętu na scenie okazało się, że kompletnie nic nie słychać – dźwięk odbijał się od ścian, a echo było kompletnie niemożliwe do opanowania. Udało się zapanować nad dźwiękiem dopiero wówczas, gdy zamiast na scenie ustawiliśmy sprzęt w kącie, co zwiększyło odległość pomiędzy sprzętem a ścianą. Dzięki temu wreszcie zaczęliśmy słyszeć co gramy.
Najlepszym natomiast jeśli chodzi o akustykę pomieszczeniem w którym byłem, jest sala kameralna filharmonii w Gdańsku. Niestety nie miałem przyjemności tam grać, ale bywałem na cudzych koncertach.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Archiwa

Nowości:

  • Różne potrzeby i oczekiwania

    Istnieje dzisiaj bardzo szeroki wybór najróżniejszych grilli, przez co amatorzy na rynku często sięgają po rozwiązania absolutnie najtańsze. O ile oczywiście w przypadku chociażby grilla turystycznego cena faktycznie ma znaczenie i powinna być w miarę niska ? chodzi przecież o rozwiązanie jednorazowe ? o tyle w przypadku poważniejszych inwestycji chociażby w grille ogrodowe, warto już…

    Read more

Spis Treści:

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwa

Kategorie