Akustyka

Akustyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kilka faktów o stylu romańskimUdzielając się od kilku lat w kapelach rockowych miałem okazję grać w bardzo różnych miejscach i dużo dowiedziałem się o tym, jak ważna dla akustyki okazuje się architektura.

Jednym z najgorszych pomieszczeń, w jakich zdarzyło mi się grać, była sala koncertowa na najwyższym piętrze helskiej mariny, zwanej też popularnie „jajem”. Pomieszczenie to miało kształt półokręgu, scena natomiast znajdowała się dokładnie pośrodku, mniej więcej dwa metry od ściany. Po rozstawieniu sprzętu na scenie okazało się, że kompletnie nic nie słychać – dźwięk odbijał się od ścian, a echo było kompletnie niemożliwe do opanowania. Udało się zapanować nad dźwiękiem dopiero wówczas, gdy zamiast na scenie ustawiliśmy sprzęt w kącie, co zwiększyło odległość pomiędzy sprzętem a ścianą. Dzięki temu wreszcie zaczęliśmy słyszeć co gramy.
Najlepszym natomiast jeśli chodzi o akustykę pomieszczeniem w którym byłem, jest sala kameralna filharmonii w Gdańsku. Niestety nie miałem przyjemności tam grać, ale bywałem na cudzych koncertach.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Archiwa

Nowości:

  • Jedna ekipa, jedna budowa- domy z drewna

    W przypadku budowę domu drewnianego, nie ma mowy o komplikacjach związanych z różnymi podwykonawcami. Zazwyczaj jeśli nabywamy dom modułowy w technologii drewnianej, całość projektu jest realizowana tylko przez jedną firmę. Od A do Z budową zajmuje się tylko jedna ekipa budowlana. W przypadku tradycyjnej budowy domu murowanego poszczególne etapy prac wykonywane są przez różnych podwykonawców….

    Read more

Spis Treści:

Kalendarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archiwa

Kategorie