Akustyka

Akustyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kilka faktów o stylu romańskimUdzielając się od kilku lat w kapelach rockowych miałem okazję grać w bardzo różnych miejscach i dużo dowiedziałem się o tym, jak ważna dla akustyki okazuje się architektura.

Jednym z najgorszych pomieszczeń, w jakich zdarzyło mi się grać, była sala koncertowa na najwyższym piętrze helskiej mariny, zwanej też popularnie „jajem”. Pomieszczenie to miało kształt półokręgu, scena natomiast znajdowała się dokładnie pośrodku, mniej więcej dwa metry od ściany. Po rozstawieniu sprzętu na scenie okazało się, że kompletnie nic nie słychać – dźwięk odbijał się od ścian, a echo było kompletnie niemożliwe do opanowania. Udało się zapanować nad dźwiękiem dopiero wówczas, gdy zamiast na scenie ustawiliśmy sprzęt w kącie, co zwiększyło odległość pomiędzy sprzętem a ścianą. Dzięki temu wreszcie zaczęliśmy słyszeć co gramy.
Najlepszym natomiast jeśli chodzi o akustykę pomieszczeniem w którym byłem, jest sala kameralna filharmonii w Gdańsku. Niestety nie miałem przyjemności tam grać, ale bywałem na cudzych koncertach.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Kategorie

Archiwa

Nowości:

  • Nowe mieszkania na sprzedaż – Bydgoszcz

    Dojazd do pracy Planując zamieszkanie na swoim, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. To naprawdę wielkie przedsięwzięcie i poważna decyzja, dlatego warto dobrze ją przemyśleć i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ważną kwestią do wzięcia pod uwagę gdy przeglądamy nowe mieszkania na sprzedaż jest oddalenie od miejsca pracy. Nawet jeśli jest znaczne, nie szkodzi –…

    Read more

Spis Treści: